اخبار حوزه ریاست
آغاز طرح ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه علوم پزشکی البرز
به گزارش وب دا-  چهارمین دوره دانش افزایی و توانمند سازی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز به مدت 10 روز و با حضور ۷۰ نفر از اساتید در محل ستاد این دانشگاه  برگزار می شود.
بر اساس این گزارش - " دکتر حمید درفشی" سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز اجرای طرح توانمندسازی های فرهنگی اساتید، بازآموزی مطالب آموزش دیده و تبادل اطلاعات میان اساتید را از ویژگی های اجرای این طرح عنوان کرد و افزود: این نشست ها در راستای تبادل آخرین یافته های علمی و آموزشی برگزار می شود.
وی اظهار داشت:  ما پیرو یک ایدئولوژی هستیم که اساس آن بر پایه ی علم است و در بسیاری از آیات قرآن کریم به علم ، اندیشه و حکیم بودن و فضیلت عالم بر جاهل نیز  تاکید فراوان شده است.
دکتر درفشی تصریح کرد: دانشگاهیان مجموعه مرجعی هستند که در مسائل مختلف علمی- آموزشی، اجتماعی- سیاسی و فرهنگی به آنان مراجعه می شود. زیرا دانشگاه محل تبادل نظر است که در یک جمع دوستانه و آکادمیک مسائل مختلف روز در آن بحث می شود تا به  یک راه حل صحیح دست یافت.
وی با بیان اینکه پزشکان بهترین معلمان توحید هستند تاکید کرد:  اساتید باید پاسخ منطقی برای مسائل روز جوانان داشته باشند و نسبت موضوعات مختلف روز آگاه و مسلط باشند.
                                            
"حجت الاسلام و المسلمین مطهری پور"  مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اظهار کرد:  اسلام، دین اندیشه و تعقل است و به همین جهت به مسئله تعقل و تفکر با هدف دستیابی به شناخت صحیح، اهمیت فراوانی داده است.
وی افزود: چهارمین دوره دانش افزایی و توانمند سازی اعضای هیئت علمی با هدف حفظ، تقویت و توسعه همزمان فرهنگ اسلامی و توان علمی دانشگاه ها  به مدت 10 روز و با حضور 70 تن از اعضای هیئت علمی برگزار می گردد.
حجت الاسلام مطهری پور  تصریح کرد: این کارگاه ها در دو دوره مهارتی و معرفتی برگزار و دوره های «اصول تعلیم و تربیت اسلامی»، «معرفت شناسی اسلامی و فلسفه علم» و «اندیشه سیاسی اسلام ومبانی انقلاب» از جمله عناوین دوره معرفتی هستند که توسط  اساتید برجسته ای همچون دکتر علوی و دکتر مرندی ارائه خواهند شد
دوشنبه 2 ارديبهشت 1398   15:13:16

تصویر ها