اخبار حوزه ریاست
نشست بررسی روند اجرای طرح تحول نظام سلامت
به گزارش وب دا- ظهر امروز نشست بررسی روند اجرای طرح تحول نظام سلامت با حضور سرپرست دانشگاه ، معاونین ، اعضای هیأت علمی و مسئولین سازمان تامین اجتماعی ، رئیس سازمان نظام پزشکی در سالن اجتماعات ابن سینا برگزار شد.
بر اساس این گزارش - دکتر "حمید درفشی" سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت:اجرای طرح تحول نظام سلامت که یکی از شاخص ترین اقدامات دولت است دستاوردهای خوبی را برای مردم به همراه داشته است و اجرای دقیق این طرح امید و نشاط اجتماعی را به همراه خواهد داشت.
دکتر درفشی ضمن تاکید بر نظارت و پایش دقیق مدیران در روند اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: نظارت دائمی و قوی مدیران اجرایی لازمه اجرای صحیح بسته های خدمتی می باشد.
وی ضمن تاکید بر همکاری بخش دولتی و خصوصی در دستیابی دستاورد های مهم طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت : نظارت و پایش نه تنها در بخش دولتی بلکه در بخش خصوصی نیز باید صورت پذیرد تا بسته های خدمتی از جمله ترویج زایمان طبیعی به درستی اجرا شود.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد با نظارتی دقیق و بسته های تشویقی مدیران و پزشکان وپرستاران اجرای صحیح این طرح استمرار یابد.

"دکتر میردهقان "معاون درمان دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از ابتدای طرح تحول نظام سلامت تا کنون اظهار داشت:توجه و تاکید جدی بر حوزه فنی و کارشناسی کارامد و برقراری عدالت در دسترسی به خدمات سلامتی با کیفیتی مطلوب از رویکرد های معاونت درمان است.
وی نظارت ، بازرسی دقیق ، نوسازی اعتماد بیماران به روند درمان و اعمال سیاست همگرایی در بین گروه های پزشکی و غیر پزشکی را از دیگر رویکرد ها دانست و افزود:متعادل سازی بخش درمانی در استان البرز ضروری است که این نیازمند مشارکت و همکاری بین بخشی است.
معاون درمان دانشگاه در ادامه به تشریح اولویت های دانشگاه  در اجرای طرح تحول نظام سلامت پرداخت و تصریح کرد: کارامد کردن نظارت و بازرسی به منظور ارتقاء کیفی درمان یکی از اولویت های دانشگاه ست.
دکتر میر دهقان ادامه داد:تکمیل خدمات تخصصی با مشارکت بخش خصوصی و سایر نهاد باید صورت پذیرد و تعملات منطقی و کارامد با سایر نهاد ها و همچنین ساماندهی نظام ارجاع پیش بیمارستانی از دیگر اولویت های دانشگاه در حوزه ی درمان می باشد.
دوشنبه 2 ارديبهشت 1398   14:40:25

تصویر ها