جمعه, 22 آذر 1398
  • ساعت : ۸:۴۴:۱۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ 
  • کد خبر : ۷۲۵۶۸
نشست رئیس و معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی البرز با سازمان جمعیت هلال احمر استان
دکتر کریم بر همکاری نزدیک هلال احمر و دانشگاه در راستای تقویت عملکرد در مواقع بحران تاکید کرد.

 نشست مشترک دانشگاه علوم پزشکی البرز با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با حضور اعضای هیات رئیسه هر دو دستگاه با هدف همکاری های بیشتر در محل هلال احمر برگزار شد. 
دکتر حسین کریم ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز در این نشست ضمن اشارهبه همکاری های نزدیک دانشگاه با هلال احمر اظهار داشت :دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمربه دلیل هدف،رسالت و خدمات مشترک جزئی از خانواده یبزرگسلامت هستند که در قالب یک تیم به ویژه در مواقع بحرانی عمل می کنند. 
وی تصریح کرد :برای تقویت و تجمیع مراکز توانبخشی در استان باید از ظرفیت های هلال و حتی بهزیستی استفاده کرد. 
دکتر کریم با اشاره به داروخانه ی هلال احمر در استان البرز افزود: این داروخانه از اهمیت خاصی برخوردار است چرا که مامن تامین دارو برای بیماران خاص و داروهای کمیاب می باشد که معاونت غذا و دارو و معاونت درمان دانشگاه در جهت پوشش دارویی و ارائه بهتر خدمات دارویی به مردم با هلال همکاری خوبی خواهند داشت. 
وی با اشاره به رسالت مهم اورژانس ۱۱۵ البرز و هلال احمر در مواقع بروزبحران دراستان خاطر نشان کرد: با برگزاری کار گروه های تخصصی و کارشناسی عملکرد هم پوشانی هر دو دستگاه در قالب پروتکل های عملیاتی تعریف و با اجرای مانور های مشترک تمرین شود‌.
وی بر برگزاری مانور های مشترک فوریت های پزشکی با هلال احمر تاکید کرد و افزود: همکاری نزدیک در قالب فرایند های از قبل تعریف شده در مواقع بحران بسیار در مدیریت صحیح بحران حائز اهمیت است. 
رئیس دانشگاه افزود: بسیج جامعه پزشکی ، دانشگاه  و هلال احمر می توانند بسیار خوب در برگزاری اردو های جهادی اقدام کنند چرا که اردو های جهادی مشترک و استفاده از ظرفیت های این دستگاه ها ارائه خدمات را گسترده تر خواهد کرد. 

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز به اتفاق دکتر چرخساز مدیر عامل سازمان جمعیت هلال احمر استان از درمانگاه و داروخانه ی هلال احمر بازدید کردند. 

همچنین دکتر حسین کریم رئیس دانشگاه با پوشیدن لباس هلال احمر یکبار دیگر به خانواده ی بزرگ هلال پیوست. 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.4.0.0